Mors dag med hatteværksted og kagebord
søn. 11. maj
|Holbæk
En Mors dag med hatteværksted og kaffe/kagebord bliver et rigtigt hyggeligt og anderledes arrangement for mødre, døtre, tanter, veninder osv.


Tid og sted
11. maj 2025, 13.00 – 16.00
Holbæk, Gl. Skovvej 120, 4300 Holbæk, Danmark
Om eventet
Mors dag med hatteværksted og kaffe/kagebord bliver et rigtigt hyggeligt og anderledes arrangement for mødre, døtre, tanter, veninder osv. Alle er selvfølgeligt velkomne :-)
Vi begynder med et glas bobler (med eller uden alkohol), og så er det tid til at vælge en hat. Der er mange at vælge imellem. Efterfølgende pynter du den selv med de flotteste blomster, tyl, perler, mv. Der er tid til fordybelse, sparring og gensidig inspiration. Den kreative proces plejer at sætte gang i gode snakke og god stemning.
Når din hat er færdig er der mulighed for at tage en masse sjove og skønne fotos i de hyggelige omgivelser som Teatergården byder på. Hvis du har lyst kan du også klæde sig ud i Teatergårdens kostumer eller bruge den flotte guldramme til fotoshoot! Det bliver nogle skønne og mindeværdige billeder og processen giver typisk en masse grin og fjolleri!
I løbet af dagen nyder vi Teatergården kagebord - Jeg er ikke Mette Blomsterberg, men lover at…